Jak můžeme zvětšit bydlení „1+1“
I z malého bytu můžeme pro svou rodinu vytvořit hezký útulný domov. Místo, kde se dá „volně dýchat“. Ne jenom sklad věcí s místem na přespání. Je to sice náročnější než tam, kde mají prostoru dost, ale jde to! Je potřeba být jen trochu kreativní, dát na rady odborníků a vzít na pomoc šikovné pomocníky.
Světlo
Jeho dostatek je hodně důležitý. Kde není možné dodat ho v přirozené denní formě, zajistíme ho třeba pomocí dobře umístěného světelného panelu. V malých bytech jsou také velice vhodné bodové zdroje. „Rozsvítit“ pomohou také vhodně zvolené světlé odstíny barev interiéru. Nemusí to být jen bílá klasika. Moc hezky v menších prostorách vypadají také světlé odstíny šedé, zelené, modré, žluté nebo hnědé. Vhodné je zvolit pro výmalbu stěn a nábytek stejnou barvu v různém odstínu. Například k bílé malbě přidat nábytek ze dřeva bělené borovice nebo běleného dubu. Barevnosti se nemusíme bát, lze použít i odstíny jiné světlé barvy. Vyvarujeme se ale přílišné pestrosti a kontrastům! Třeba typu fialová stěna a černý nábytek.
Nábytek na míru
V malých bytech musíme šetřit každý centimetr prostoru. Volné místo musí být účelně využito. Proto se zde rozhodně vyplatí investovat do nábytku na míru. Vyvarujeme se vzniku tzv. hluchých míst, která zůstanou nevyužita. Nebojíme se vestavěných skříní až do stropu ani kuchyňské linky na míru. Vhodný do malých prostor je též nábytek umístěný na stěnách, nábytek na nožkách či z tenkých kovových konstrukcí. Naopak zde nepoužíváme robustní čalouněné kusy nebo velké kusy z masivu.
Víceúčelové vybavení
V minibytech je potřeba používat multifunkční nábytek. Může to být rozkládací sedačka, stolek s úložnými prostory, nábytek tzv. policového systému. Další možností jsou multifunkční spotřebiče. Pořídíme si pračku se sušičkou, víceúčelovou troubu, sporák nebo vysavač. V obchodech je tohoto zboží velký výběr. Záleží jen na našem vkusu a množství financí, které můžeme či chceme do vybavení domácnosti investovat.