Dodáváme na trh meruňky v BIO kvalitě v plastových přepravkách


Pěstování ovoce je v naší zemi tradiční zemědělskou činností a pěstování meruněk se těší velkému zájmu spotřebitelů z mnoha důvodů. Dají se z nich totiž vyrábět fantastické marmelády nebo džemy a můžete si na nich pochutnat i v syrovém stavu. Meruňky patří k nejchutnějším druhům ovoce, které existuje, a asi by se v naší zemi nenašel nikdo, kdo by meruňku někdy neochutnal.

sklizeň jablek

Pěstitelé meruněk to ale nemají jednoduché, protože tyto stromy bývají choulostivé na prudké výkyvy teplot a přízemní mráz v době kvetení, a vyžadují poměrně mnoho slunečního svitu a tepla, proto se jim také nedaří všude. Pokud se vám nakonec podaří meruňky pěstovat ve velkém a dodávat je na trh dokonce v BIO kvalitě, bude o ně zřejmě velký zájem.

sklizeň hrušek

Meruňky se poměrně dobře prodávají v tržnicích, někteří pěstitelé je dokonce rozváží po okolních městech či obcích a nabízí je na tamním prostoru, například na prostranství před obecním úřadem nebo před místními obchody. Každý pěstitel zralé plody do těchto prostor rozváží ve vhodných nádobách a my bychom vám rádi připomněli, že by to měly být nádoby ze zdravotně nezávadného polypropylenu, nikoli ze dřeva.

Zašpiněné dřevěné bedýnky – možná jste se už někdy setkali s tím, že jste zpozorovali při prodeji ovoce poněkud znečištěné přepravní dřevěné bedny. Dřevo totiž nelze prakticky vůbec vyčistit, tím pádem je prodej ovoce nepříliš reprezentativní a na některé zákazníky to působí až odpudivě. Naopak s plastovými přepravkami na ovoce máte možnost každou z nich důkladně vyčistit a být připraveni poskytnout lidem skutečnou kvalitu.

Padající bedny – nevýhodou dřevěných beden je i to, že se při skládání na sebe kývají a mohou velmi snadno popadat k zemi. Dřevěné bedýnky totiž nemají žádné zářezy, ty plastové ale ano a při skládání na sebe všechny bedny spolehlivě drží na svém místě.